Uroczyste otwarcie tegorocznego Opolskiego Festiwalu Fotografii, nastąpi już w najbliższy piątek, 6 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Dzisiaj w ramach tego wydarzenia odbyła się „wystawowa przed-premierowa”… W sali wystawowej na Dworcu Głównym PKP, gdzie wyeksponowano zdjęcia autorów działających w Fotoklubie Opole.

W wyborze prac dominuje konwencja czarno-biała, ale tematyka jest bardzo zróżnicowana. Łączy je pewien reporterski styl, w bardzo interesujący sposób przedstawiający temat tegorocznego Festiwalu – „Spojrzenie”. Wystawa znakomicie prezentuje się w sali o charakterystycznym klimacie, a już w czasie jej przygotowywania cieszyła się dużym zainteresowaniem przypadkowych odwiedzających. Zachęcamy jednak, by udać się tam celowo - te fotografie są tego warte!

A w czwartek, 5 października dwa kolejne wydarzenia w ramach OFF, ciągle jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem: Wystawa prac Studentów Szkoły Filmowej w Łodzi oraz spotkanie z Tymonem Markowskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej promujące jego książkę FLOW.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń na stronie internetowej Festiwalu.  

http://offoto.pl/program/